زندگی مارکز در ميان زنان بدکار و خانه های فحشا

گابریل گارسیا مارکز

گابريل گارسيا مارکز(۱۹۲۷)، در زندگي اش، با زنان زيادي رابطه داشت: ده ها، شايد هم صدها. هيچگاه تنها نبود. اغلب حتي زياده از حد، دور و برش بودند. آخر گارسيا مارکز آن سالها را، در خانه فساد مي گذراند. در دوازده سالگي، با اولين زن بدكار در زندگي اش آشنا مي شود و تن را به رنگ گناه در مي آميزد.
اين رابطه، مقدمه اي مي شود بر آتشفشان هوسهاي او. ماركز اين سير قهقرايي را، از زنان بدكار آغاز مي كند و كار، به رابطه با زنان شوهر دار مي رسد. تا جايي كه رابطه او با همسر يكي از دوستان پدرش، افشا مي شود و ماجرا به «رولت روسي» مي كشد. هرچند كه شوهر خشمگين، تنها به حرمت پدر گابريل، اجازه مي دهد او از اين مهلكه جان به در برد.
چنين زنبارگي هايي براي گابريل گارسيا مارکز، غريب نبود. پدربزرگش، زنباره اي شهير بود كه افتضاحات او، نبايد در خانه مطرح مي شد. هرچند كه فرزندهاي حرامزاده پدربزرگ، در روزهاي ديد و بازديد عمومي بي مشکل پذيرفته مي شدند و فرزندان حرامزاده پدر، حتي در کارهاي خانه شرکت داده مي شدند.
براي ماركز، زندگي در خانه فساد، به راستي جشن شيطاني بزرگي بوده است. گابريل در اين كتاب اعتراف مي كند كه بعد ساعتها گناه خريداري شده با پول، هوس گناه بدون پول، در سر اين روزنامه نگار ـ نويسنده يک لا قباي بي چيز خطور مي كرده است. چرا كه ديگر پولي در جيب نداشته است.

متن کامل نوشته بالا را در وبلاگ ادبيات زنانه خانم سيما سماکار ببينيد.

/ 11 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يه نفر

گزارشگران بدون مرز يادآور می‌شود: ايران با هيجده روزنامه نگار زندانی " بزرگترين زندان روزنامه نگاران" در خاورميانه است. و علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ايران ازجمله چهل و دو رهبر و مقام دولتی در جهان است، که از سوی گزارشگران بدون مرز بعنوان دشمنان ودرندگان آزادی مطبوعات برگزيده شده است.

برو زن دست مريزاد

در ايران اسلامی، خبرنگاران را هم می‌كشند و هم می‌ربايند و زندانی می‌كنند. آن هم فقط به يك اتهام (از نظر آنها جرم)، كه همانا اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی، باشد. جالب است كه در توجيه اين واقعه اسفبار دروغ‌های دم خروسی هم می‌گويند، آن هم از زبان وزارت اسلامی ارشاد كه گويا «مقتوله هنگام بازجويی دچار كسالت شده و بعد هم سكته‌ی مغزی كرده و در بيمارستان برادران سپاه به رغم تلاش برادران پزشك دارفانی را وداع گفته و ما هم بنا نداريم تا پيكر آن خدابيا مرز را به خانواده اش باز گردانيم چون او با گذرنامه ايرانی به ايران آمده بود و از نظر ما ايرانی است و نه كانادايی!" به عبارت ساده تر: ما چون اورا ايرانی ميدانيم با او مثل ديگر مردم بخت برگشته داخل ايران رفتار می‌كنيم و كرديم!! واقعا كه مغز مريزاد (بروزن دست مريزاد)!

ميثم علوي

بابا چه كار به مردم داري؟ شنيدم ميخواي بري شمال؟؟؟

مينا

مهم اينه که نوشته هاش ی شاهکاره

Pedram

من خيلی متاسفم که می بينم شما مثل برادران کيهانی نوعی گرايش بيمارگونه به کشف و انتشار مسايل خصوصی مردم داريد (بطور مغرضانه). گارسيا مارکز هرکاری در زندگی خصوصی خود کرده بخودش مربوط است (اکثر امامان دين اسلام هم بيشتر از ۱۰ زن داشته اند٬ حالا چه با صيغه چه بدون آن). مهم اين است که چه تاثيری در ادبيات جهان برجای گذاشته. شما تا بحال ديدی کسی از يکی از ائمه حديثی نقل کند و قبل از آن يک مقدمه بياورد که آن حضرت اينقدر زنباره بوده که ۱۵ همسر در طول زندگی اختيار کرده؟ به من و شما چه ربطی دارد؟

پندار

تا اينجا شك داشتم ولي با خواندن اين آخري مطمئن شدم كه هيچ وقت هيچ آدم مذهبي نمي تواند دو خط مطلب بنويسد و جزء متحجر وجودش را آشكار نكند. شما در مقام بيانيه صادر كردن راجع به اصول اخلاقي ديگران نيستيد و خوب هم مي دانيد اگر روزي ديگران جرات كنند راجع به مرادها و سردستگانتان واقعيتها را بگويند چه رسوايي به بار خواهد آمد كه ديگر ارتباط ماركز با چند زن (كه لااقل آن قدر اخلاق دارد كه به آنها اذعان كند) پيش آن هيچ خواهد بود.

Bijan

ye checki bokon bebin Markez nanato nagaayeede

TakBlogRobot

امکانات بیشتر برای وبلاگ شما مثل گذاشتن اهنگ یا گذاشتن ساعت یا لرزاندن وبلاگ و حتی ریزش باران در وبلاگ و امکان فیلتر نظر بازدید کنندگان و امکانات دیگر در تک بلاگ Http://www.TakBlog.Com همین امروز میتوانید وبلاگ جدید خودتان را در تک بلاگ ثبت نام کنید

marmar

سلام: چه جالب. همه هنر مندان مثل هم هستند.بعضی ها انگشت نما می شوند،بعضی ها هم شانس میآورند و نمی شوند. موفق باشيد.