درباره زنده ياد دكتر محمد مددپور

دكتر محمد مددپور

يك حامي مهاجم را از دست داديم: گفتگو با استاد شهريار زرشناس
با شهادت آقا مرتضى در سال 72، وضعيت تغيير كرد. يعنى آن ضرباتى را كه عده اى مى خواستند به سوره بزنند، ديگر توانستند بزنند. اين ضربات اصلاً منجر به تعطيلى سوره و رفتن خيلى ها شد؛ از جمله خود من.
دو نفر- كه بايد هميشه از آن ها تشكر كنم- تلاش زيادى كردند كه ما را در مقابل حملات زهرآگينى كه مى شد، نگه دارند. من نمي دانم واكنش آقاي زم چه بود ولي درعمل، ما رو به انزوا مي رفتيم.
يكى از آن دو نفر آقاى دكتر محمد رجبى بود- خدا حفظش كند- كه در آن زمان، فكر مى كنم معاون پژوهشى حوزه بود. او از روند امور خيلى ناراحت بود و حتى قصد داشت برود كه نهايتاً هم رها كرد و رفت.
يكى هم دكتر محمد مددپور بود كه تلاش زيادى كرد تا من را در حوزه نگه دارد.
يادم هست كه حتي يك بار، برگشت و گفت: جوي شده است كه آقاي زم صراحتا گفته تو بايد بروي.
آن سال ها سلسله مقالاتى را عليه روزنامه همشهرى- كه تازه تأسيس شده بود- در كيهان نوشتم كه شايد 13 يا 14 قسمت بود.
آن زمان همشهرى دست تيم [ماشاءالله] شمس الواعظين بود. من عليه اين ها، مطالب خيلى تندى را نوشتم.....

/ 11 نظر / 70 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ابوالفضل

با عرض سلام و احترام: خدا رحمتش کند.ظاهراٌ در بد جبهه ای گير کرده ايم ! سخت تر از زمان جنگ...آن زمان حداقل در پشت جبهه کسی بود که برايمان آب و توشه ای فراهم کند! افسوس که در اين جبهه بايد مراقب باشيم که عناصر بدلی ريشه مان را نزنند ، ما بقی پيش کس...بد زمانيست ...دعايم کن که بدجوری محتاجم.

انتخابات 84

با عرض سلام و ضمن بزرگداشت 15 خرداد از شما براى بازديد از پايگاه مستقل اطلاع رسانى انتخاب 84 و ثبت نام در سایت http://www.entekhab84.com دعوت می‌کنیم. این یک پایگاه مستقل وبدون پشتیبانی هیچ گروه سیاسی یا مالی است. لطفا با ارسال اخبار انتخاباتی ما را در شکستن انحصار رسانه ای قدرتهای سیاسی و مالی همیاری کنید. همچنين لطفا لينک اين پايگاه را هم در وبلاگ خود قرار دهيد.

ابوالفضل

با عرض سلام و احترام: خدا رحمتش کند.ظاهراٌ در بد جبهه ای گير کرده ايم ! سخت تر از زمان جنگ...آن زمان حداقل در پشت جبهه کسی بود که برايمان آب و توشه ای فراهم کند! افسوس که در اين جبهه بايد مراقب باشيم که عناصر بدلی ريشه مان را نزنند ، ما بقی پيش کش...بد زمانيست ...دعايم کن که بدجوری محتاجم.

نيما

سلام... خدا رحمتش کناد

یک آدم از جنس دفاع مقدس

سلام بر محمد / من کاملا اتفاقی وبت رو پيدا کردم / آفرين بر اين همت / يک نصيحت بهت ميکنم / مثل پدرت باش در تلاش های علمی و ادبی و تحقيقاتی / و مثل پدرت باش در برخورد جريان های ضد ارزشی / اما مثل پدرت نباش در برابر انتقاد کننده های مومن و خودی / مثل پدرت نباش وقتی که به شاگرد های خودش و چاپلوسها پروبال ميده و کسانی که چاپلوسی بلد نيستند رو منزوی ميکنه / يک وقت فکر نکنی من اصلان پور يا از طرف اونم نميخوام اجحاف به کسی بشه / من کسی ام که هميشه همه جا از پدرت تمجيد کردم و دلم از تنها اخلاق منفی پدرت ضمنا خونه / يعنی همون نوچه پروری و عدم تحمل نويسندگان آزاد و بدور از چاپلوسی / روزی به تو خواهم گفت که من کيستم / دير نيست!

علی

افتخار دارم به اطلاع دوستان برسانم که گروه شاعران و نويسندگان جوان ايران راه اندازي شد مزيت هاي استفاده از اين گروه 1-با استفاده از اين گروه ديگر لازم نيست به تمام وبلاگ هاي دوستان سر زده و براي آنها کامنت جهت اطلاع به روز شدن وبلاگ تان بگذاريد زيرا تنها با يک پست همه از به روز شدن وبلاگ شما مطلع خواهند شد 2-همواره از آخرين تغيرات در وبلاگ دوستان مطلع هستيد و احتياجي به سر زدن هاي بي مورد جهت اطلاع از به روز شدن وبلاگ دوستان نخواهد بود 3- همه دوستان به سرعت در جريان کنگره ها و فراخوان ها قرار خواهند گرفت 4- با وجود امکان به اشتراک گذاشتن عکسهاي خود با ديگران ، باعث ياد آوري خاطرات زيبا گذشته خواهيد شد 5- آمار بازديد وبلاگ ها چندين برابر شده و از شر سختي ها خاص کامنت گذاشتن ها راحت مي شويد در صورتي به اين طرح موافق مي باشيد مي توانيد با مراجعه به وبلاگ و يا مراجعه به سايت ياهو و جستجو گروه شاعران و نويسندگان جوان ايران با نام مخفف snji به عضويت گروه در آييد چشم انتظار نظرات و پيشنهادات سازنده شما هستم در صورت تمايل اين گروه را به دوستان خود معرفي کنيد

اسامئ

مفيش بنات نتکلم مع بعض